موضوع خبر : آزمایشگاه ها

عنوان خبر : شرکت‌های دانش‌بنیان به تجهیزات آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی ایران دسترسی پیدا می‌کنند

آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی ایران

تاریخ : 1398/05/31تعداد بازدید : 5473

آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی ایران با هدف ایجاد فضایی مناسب برای شرکت های دانش بنیان که فضای لازم برای انجام کار ندارند، فضاهای آزمایشگاهی موجود خود را در اختیار این شرکت ها قرار می دهد.

 

این طرح با هدف «انتقال تجربه و گسترش خدمات به متقاضیان»، «گرد آوری مدرنترین تجهیزات آزمایشگاهی برای انجام انواع تست های تخصصی»، «ارائه خدمات پژوهشی، دارویی و بالینی، انتقال تجربه و گسترش خدمات» و «تلاش برای متمرکز کردن و ساماندهی امکانات و تجهیزات پیشرفته موردنیاز در رشته های پزشکی-آزمایشگاهی» اجرایی می شود.

 

همچنین «بهره برداری بهینه از امکانات موجود»، «کاهش چالش های مسیرهای پژوهشی و سهولت دسترسی گروه های آموزشی، مراکز تحقیقاتی، اعضای هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان به تجهیزات و فضاهای فیزیکی» از دیگر اهداف مدنظر برای اجرای این طرح است.

 

آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی ایران عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که توانمندی ها، دستگاه ها و خدمات آزمایشگاهی خود را در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی در دسترس پژوهشگران و صنایع کشور قرار داده است.

 

منبع : شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی