موضوع خبر : تجهیزات

عنوان خبر : صدور محصولات نانویی به اروپا

تاریخ : 1397/12/11تعداد بازدید : 4674

شرکت فناوران نانو مقیاس پنج دستگاه الکتروفورز موئینه، دستگاه الکتروریسی نیمه صنعتی ، دستگاه الکتروریسی آزمایشگاهی، دستگاه الکتروریسی غوطه‌وری، دستگاه الکتروریسی صنعتی با گواهی نانو مقیاس تولید می کند. نادری مدیر عامل این شرکت در مورد دستگاه های تولیدی شرکت گفت: محصولات ما بصورت کلی به هم شبیه هستند و تفاوت عمده آنها در عملکردهای مختلفی است که انجام می دهند به عنوان مثال دستگاه نیمه صنعتی الکتروریسی دمشی مجهز به سیستم هوا شده و این عملکرد موجب ارتقای سرعت و کیفیت تولید آن شده است. همچنین بعضی از دستگاهها در سایز کوچک یا نیمه صنعتی ساخته شده اند تا مراکزی مانند حوزه های پزشکی که نیازمند تولید انبوه نیستند و به جای تولید 300 متر در ساعت تنها به 30 متر در ساعت یا گاهی 10 متر در ساعت از الیاف نانویی نیاز دارند بتوانند خریداری کنند.

 

الکتروریس غوطه وری آزمایشگاهی

 

نادری در مورد حجم صادرات شرکت فناوران نانو مقیاس گفت: عمده ترین کشورهای مقصد صادراتی  تاکنون چین، مالزی، عراق و کره جنوبی بوده است. حجم فروش دستگاههای الکتروریسی برای ساخت نانو الیاف در سال گذشته 2 میلیارد و 300 میلیون تومان  بوده که نیمی از آن متعلق به صادرات است. در حالی که حجم فروش 9 ماهه سال جاری نزدیک به 2 میلیارد تومان بوده و 70 درصد آن به صادرات تعلق داشته است که رشد صادرات شرکت در سال جاری را نشان می دهد. بر همین اساس در ششمین مجمع اقتصاد نانو بین پنج شرکت اول صادر کننده محصولات مبتنی بر فناوری نانو مقام آوردیم.

 

شرکت فناوران نانو مقیاس در حال حاضر دارای نمایندگی در شهرهای تهران، مشهد و تبریز است و نمایندگانی در کشورهای مالزی، چین، ترکیه، پاکستان، نیجریه و انگلستان دارد. نادری در مورد روند رو به رشد صادرات شرکت گفت: استراتژی شرکت بر این مبنا است که علاوه بر بازار های هدفی کنونی، صادرات محصول به اروپا را آغاز کنیم به همین دلیل برای دریافت مجوز فروش تجهیزات در اروپا CE اقدام کردیم و در آستانه نهایی شدن است.

 

شرکت فناوران نانو مقیاس تولید سه محصول مبتنی بر فناوری نانو الیاف از طریق دستگاه الکتروریسی را نیز آغاز کرده است که شامل کیسه های جاروبرقی برای جذب بیشتر گرد و غبار، فیلتر کابین خودرو و ماسک تنفسی با کارایی و کیفیت بیشتر نسبت به نمونه های غیر نانویی است . این محصولات در حال حاضر در حجم کم تولید می شوند.

 

الکتروریسی دمشی آزمایشگاهی

 

نانوالیاف و نانوذرات بالاخص نانوذرات مغناطیسی در راستای بهبود کیفیت زندگی افراد جامعه کاربرد دارند و بسیاری از انواع پلیمرهای مختلف از جمله پلیمرهای مصنوعی، طبیعی و زیست تخریب پذیر و یا پلیمر/کامپوزیت می‌‌توانند توسط این دستگاه به نانوالیاف تبدیل شوند.

منبع : شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی