موضوع خبر : تجهیزات

عنوان خبر : هماهنگی با استانداردهای جهانی الزامی برای صادرات

تاریخ : 1397/11/27تعداد بازدید : 3968

شرکت توسعه فناوری مافوق صوت که فعالیت خود را از 1382 با طراحی و ساخت چاقوی جراحی اولتراسونیک آغاز کرده و برای تمرکز بیشتر در حوزه صادرات محصولات خود را به طراحی صنعتی جدید با ساختار مدولار و سند سازی اروپایی مجهز کرده است. علیرضا شهیدی مدیرعامل این شرکت در مورد صادرات کنونی این شرکت گفت: با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو توانستیم تاکنون به کشورهای چین، کوبا و بولیوی محصول صادر کنیم و مذاکراتی نیز با ترکیه، مالزی و انگلیس آغاز کرده و در حال ارسال نمونه برای تست هستیم.

 

وی در ادامه افزود که تاکنون متوسط صادرات محصولات ما در سال  5 دستگاه بوده است. هر دستگاه به قیمت 1500 دلار عرضه می شود. بر اساس این قیمت در مجموع حجم کل صادرات ما 10 هزار دلار بوده است و پیش بینی می کنیم که مذاکرات کنونی زودتر نتیجه داده و تا پایان سال جاری 3 دستگاه به خارج از کشور ارسال کنیم.

 

تنش زدای التراسونیک آلومینیم

 

عمده ترین متقاضی محصولات شرکت توسعه فناوری مافوق صوت در درجه اول آزمایشگاه‌های فناوری نانو و بعد از آن آزمایشگاه تشخیص طبی و پزشکی است. شهیدی در مورد استانداردهای اخذ شده برای محصولات این شرکت گفت: علاوه بر گواهی نانو مقیاس برای یک محصول، استاندارد ایزو 9001 را نیز اخذ کردیم و در حال انطباق محصولات خود با استاندارد 61010 هستیم تا بصورت خوداظهاری استاندارد فروش در اروپا یا CE را دریافت کنیم تا امکان صادرات به کشورهای اروپایی نیز تسهیل شود.

 

هموژنایزر التراسونیک

 

در ششمین نمایشگاه  تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل شرکت توسعه فناوری مافوق صوت بیش از یک میلیارد پیش فاکتور صادر کرده است شهیدی در مورد میزان عرضه نمایشگاهی گفت: قیمت دستگاه‌های ما بسیار ارزان است و رقم پیش فاکتور گویای حجم تقاضا برای محصولات ما نیست و با توجه به تجربه ادوار گذشته، پیش بینی می کنیم که 20 درصد از پیش فاکتور صادر شده منجر به عقد قرارداد قطعی برای فروش در بازارهای داخلی شود.

منبع : شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی