موضوع خبر : تجهیزات

عنوان خبر : آسیاب‌های تولید پودر نانو در مسیر صادرات

تاریخ : 1397/10/26تعداد بازدید : 7713

آسیاب‌کاری یکی از روش‌های متداول تهیه پودر است و شرکت امین آسیا فناور پارس تولید کننده آسیاب‌های پودر کننده مواد معدنی و اکسید فلزات در اندازه های نانومتری است. دو آسیاب گلوله ای سیاره ای و آسیاب پره گلوله این شرکت گواهی نانو مقیاس از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو دریافت کرده است و به گفته حمیدرضا کمال آبادی فراهانی مدیرعامل شرکت 4 محصول دیگر نیز در فرآیند دریافت گواهی نانو مقیاس هستند.

 

مدیرعامل شرکت امین آسیا فناور پارس در مورد فروش این محصولات در خارج از کشور گفت: بصورت مستقل مذاکراتی را برای عرضه محصولات برای صادرات آغاز نکردیم اما با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و شرکت توانا، آسیاب گلوله ای سیاره ای در سبد محصولات عرضه شده به بولیوی قرار گرفته است. ارزش این محصول در این سبد 5600 دلار است و امیدواریم این امر امکان صادرات بیشتر را برای ما فراهم کند.

 

آسیاب پره گلوله ای

 

وی ادامه داد: در مقوله فروش خارجی نیز باید برای شرکت‌های خارجی ایجاد جذابیت کنیم. کیفیت بالای محصولات به تنهایی نمی تواند در جلب مشتری خارجی موثر باشد بلکه علاوه بر معقول و رقابتی کردن قیمت، داشتن ثبات اقتصادی و سیاسی در کشور هم می تواند در جلب کشورهای دیگر به خرید دستاوردهای نانویی ایران کمک کند.

 

کمال آبادی در ادامه در مورد چالش‌های فروش محصولات دانش بنیان در داخل و خارج از کشور گفت: فروش محصولات نیازمند زمینه سازی های اولیه است. به عنوان مثال در بازار داخل فرصت نمایشگاهی می تواند در جلب اعتماد متقاضیان کالا تاثیرگذار باشد اما از طرف دیگر زمان برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل می‌تواند میزان تقاضا و خرید مراکز تحقیقاتی دانشگاهی و پژوهشی را تغییر دهد که می تواند مرتبط با زمان تامین بودجه مراکز دولتی یا زمان امتحانات دانشجویان و اساتید باشد. بنابراین بهترین زمان برگزاری نمایشگاه‌های این‌چنینی که دارای یارانه های مصرفی هستند اوایل پاییز است.

 

آسیاب گلوله سیاره ای

 

آسیاب گلوله سیاره ای

 

شایان ذکر است دستگاه آسیاب گلوله‌ای سیاره‌ای از جمله تجهیزات متداول برای تولید نانو پودرها است و همانطور که نام  این دستگاه گویا است مانند سیاره منظومه شمسی دارای دو حرکت وضعی( به دور خود) و حرکت انتقالی ( به دور مرکز) است و این حرکات باعث می شود که گلوله های آسیاب کننده به دیواره ها نچسبیده و به طور مداوم در جهت قطر دایره محفظه پرتاپ شده و ابعاد پودرهای موجود در محفظه را تا حد نانو برسانند.

 

هر دو آسیاب شرکت امین آسیا فناور پارس دارای ویژگی پودر کردن ذرات در حد نانومتر، آلیاژسازی مکانیکی ذرات مختلف، امکان انجام واکنش شیمیایی در حین آسیاب کردن تحت گاز محافظ (قابل استفاده برای مواد معدنی و شیمیایی، سرامیک، فلز وغیره) است.

منبع : شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی