موضوع خبر : آزمایشگاه ها , باشگاه مشتریان

عنوان خبر : 20 درصد تخفیف خدمات آزمایشگاهی در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

20 درصد تخفیف خدمات آزمایشگاهی

تاریخ : 1398/08/11تعداد بازدید : 10764

آزمایشگاه‌های مرجع سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، با هدف حمایت از محققان، دانشجویان و پژوهشگران در زمینه‌های مختلف علمی، تخفیف 20 درصدی استفاده از خدمات آزمایشگاهی را در نظر گرفته است.

 

این مجموعه شامل آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی روبشی (FE-SEM) با آشکارسازهای LVSTD، In beam، BSE، SE و EDS است که امکان انجام آنالیز شیمیایی نقطه ای، خطی، ناحیه ای و نقشه برداری با استفاده از EDS را دارد. از دیگر تجهیزات این آزمایشگاه می‌توان به دستگاه کوانتومتر، دستگاه برش، سختی‌سنجی سطحی راکول، PECVD، PACVD، دستگاه مانت گرم، سختی سنج یونیورسال و عیب یاب اولتراسونیک اشاره نمود.

 

آزمایشگاه‌های مرجع سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در زمینه آزمون‌های عناصر سنگین (Cd، Pb) موفق به دریافت گواهینامه تایید صلاحیت استاندارد ISO/IEC17025 از سازمان استاندارد شده و از جمله خدمات این مجموعه آزمایشگاهی می‌توان به آنالیز فلزات و شبه فلزات در حد ppm و ppb  اشاره کرد.

 

آزمایشگاه بیوسیستم، دیگر آزمایشگاه این مجموعه است که در زمینه شیر و لبنیات، صنایع غذایی، کشاورزی، کشت میکروبی و کشت سلولی در حال ارائه خدمات است. از جمله تجهیزات مستقر در این آزمایشگاه می‌توان به سل کانتر، کرایو استار، سانتریفیوژ، میلکو اسکن، انواع چربی سنج، فرمانتور آزمایشگاهی و نیمه صنعتی، شیکر انکوباتور، هود زیستی، کجلدال، اسپری درایر و سوکسوله اشاره نمود.

 

20 درصد تخفیف خدمات آزمایشگاهی در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

 

آزمایشگاه شیمی و محیط زیست آزمایشگاه های مرجع سازمان پژوهش های علمی و صنعتی، در زمینه شناسایی کیفی و کمی تخصصی مواد زیستی، سموم، کودها، خاک و سنگ های معدنی، نمونه های آب و پساب‌های صنعتی با دقت بالا و با استفاده از دستگاه های پیشرفته مانند دستگاه HPLC و دستگاه جذب اتمی، فعالیت می‌کند.

 

آزمایشگاه تست تجهیزات پزشکی این مجموعه نیز دارای گواهینامه تایید صلاحیت استاندارد ISO/IEC17025 از سازمان استاندارد و از جمله آزمایشگاه های تست تجهیزات پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. شایان ذکر است این مجموعه آزمایشگاهی موفق به انعقاد تفاهم نامه در زمینه بررسی پرونده صحه گذاری کنترل کیفی و نیز کسب گواهی موافقت اصولی از سازمان غذا و دارو شده است.

 

برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه دستگاه‌های آنالیزی از دیگر خدمات قابل ارائه توسط این آزمایشگاه است.

 

علاقمندان برای کسب اطلاعات درباره فهرست خدمات و دستگاه های آزمایشگاه های مرجع سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران می‌توانند به پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی مراجعه کنند.

 

منبع : شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی