موضوع خبر : دوره‌های آموزشی

عنوان خبر : روش های طراحی و ساخت میکروسیالی ارایه می‌شود

طراحی و ساخت میکروسیالی

تاریخ : 1398/07/07تعداد بازدید : 2511

حوزه میکروسیالی به دلیل جذابیت‌های تجاری که در بخش آزمایشگاه روی تراشه (Lab On a Chip) دارد، از موضوع بسیار داغ در دنیای فناوری است به طوری که شرکت‌های زیادی به دنبال توسعه این فناوری هستند.

 

روند ساخت کیت‌های آزمایشگاهی به گونه‌ای است که پیش‌بینی می‌شود طی سال‌های آتی آزمایشگاه روی تراشه جایگزین تست‌های تشخیص طبی رایج شود. همگرایی سامانه‌های میکروسیالی با فناوری‌نانو به تسریع تجاری‌سازی این کیت‌ها کمک می‌کند.

 

با توجه به اهمیت این موضوع، آزمایشگاه فنون ریزتراشه میزان، در دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو که مهرماه جاری در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌شود، سخنرانی با موضوع نانو و میکروسیالی ارایه خواهد داد.

 

در این سخنرانی، مبانی ساخت میکروسیالی (با محوریت آشنایی با MEMS، تجهیزات میکروساخت، روش‌های ساخت میکروسیالی)، چالش‌های طراحی و ساخت میکروسیالی (با محوریت میکروکانال‌ها، میکروستون‌ها) و آزمایشگاه روی تراشه (با محوریت کیت میکروسیالی جداسازی پلاسمای خون و کیت میکروسیالی محیط کشت سلول) ارایه می‌شود.

 

طراحی و ساخت میکروسیالی

 

شایان ذکر است حضور در این برنامه رایگان است و علاقمندان برای بهره برداری از این سخنرانی، می‌توانند 19 مهرماه جاری ساعت 14 به جایگاه سخنرانی جشنواره فناوری نانو واقع در طبقه همکف سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران، مراجعه نمایند.

 

آزمایشگاه فنون ریزتراشه میزان از مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی است که توانمندی ها و خدمات این آزمایشگاه در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی در دسترس پژوهشگران و صنایع کشور قرار گرفته است.

 

منبع : شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی