موضوع خبر : تجهیزات , سازندگان تجهیزات

عنوان خبر : امکان انتخاب دقیق‌تر خریدهای آزمایشگاهی در چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

تاریخ : 1395/02/05تعداد بازدید : 4152

دبیر چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران خبر داد؛

امکان انتخاب دقیق‌تر خریدهای آزمایشگاهی فراهم شد

دبیر چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران گفت: اعلام نتایج و جزییات شرکت کنندگان بر روی سایت چهارمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، فرصت خوبی را در اختیار خریداران از جمله دانشگاه‌ها قرار خواهد داد تا با مشاهده مشخصات دقیق درج شده روی سایت، تولیدکنندگان را ارزیابی و محصول مد نظر خود را از ارائه‌کننده مناسب خریداری کنند

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی فرد، دبیر چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، تامین نیاز آزمایشگاهی دانشگاهیان، صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و تمامی متقاضیان خدمات آزمایشگاهی به بهترین و در را از رسالت های این نمایشگاه دانست و گفت: این نمایشگاه به همت معاونت علمی و فناوری، با گستره‌ی دربرگیرندگی طیف وسیعی از محصولات دانش‌بنیان آزمایشگاهی، تلاش می‌کند به شکلل مؤثر نیاز متقاضیان ابزارها و مواد آزمایشگاهی، را از راه ارتباط مستقیم با ارائه دهندگان کیفی این محصولات رفع کند.

دبیر چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران با اشاره به ضرورت وجود تجهیزات و ابزارهای آزمایشگاهی باکیفیت و خدمات پس از فروش مناسب، برای دست یابی به نتایج دقیق‌تر در تحقیقات و پژوهش‌ها، این رویداد را گام موثری در تامین و ارائه تجهیزات مطلوب از لحاظ کیفی و ارائه آن به آزمایشگاه‌ها دانست و افزود: نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی، به فرآیندی شناخته شده و مهم برای خریداران تجهیزات آزمایشگاهی که به دنبال خرید تجهیزات کیفی هستند، تبدیل شده است و در این نمایشگاه، که چهارمین دوره آن را پیش رو خواهیم داشت، تجهیزات جدیدتر و پیشرفته تری ارائه خواهد شد.

حمایت از حضور تجهیزات پیشرفته‌تر و جدیدتر در دوره چهارم
دبیر چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت، ایران، با اشاره به برگزاری چهارمین دوره این نمایشگاه در اردیبهشت‌ماه سال آینده، اظهار کرد: نمایشگاه امسال، ضمن آن‌که شاهد حضور تجهیزات جدیدتر و پیشرفته‌تر آزمایشگاهی است، پیشرفتی 2ونیم برابری به لحاظ فضای فیزیکی خواهد داشت.

اسدی فرد، با بیان این‌که اعلام نتایج و جزییات شرکت کنندگان بر روی سایت، فرصت خوبی را در اختیار خریداران از جمله دانشگاه‌ها قرار داده است تا با مشاهده مشخصات دقیق درج شده روی سایت، تولیدکنندگان را از چندماه قبل ارزیابی و محصول مد نظر خود را از ارائه کننده مناسب خریداری کنند، افزود: یکی از خلأهای دوره‌های پیشین، این بود که خریداران پیش از برگزاری نمایشگاه، اطلاعات چندانی از تولیدکننده و جزییات محصول نداشتند و به همین خاطر، ناچاراً تعداد زیادی پیش‌فاکتور دریافت می‌کردند.

وی ادامه داد: ارائه مشخصات دقیق تولیدکنندگان موجب شده انتخاب و نهایی کردن خرید به سهولت انجام شود، گرچه همچنان امکان دریافت پیش‌فاکتور بدون محدودیت خاصی برای خریداران وجود دارد، پیشنهاد می‌شود خریداری محصول، از این امکان بهره ببرند تا سفارش با ارزیابی دقیق‌تری صورت بگیرد.

خریدهای آزمایشگاهی یکپارچه شوند
دبیر چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، جلوگیری از کوچک شدن خریدها به لحاظ ریالی را یکی دیگر از مشکلات اصلاح شده در دوره چهارم دانست و افزود: در دوره پیشین مشکلی که وجود داشت این بود که خریدها خرد می‌شدند. بدین معناکه یک مجموعه برای خرید ارزان‌تر به سمت خرید یک تجهیز آزمایشگاهی با کیفیت پایین‌تر می‌رفت، در صورتی‌که اگر مجموعه‌های آزمایشگاهی خریدهای خود را تجمیع و با هم خریداری کنند امکان دریافت محصول با کیفیت، بهتر فراهم می‌شود.

حذف تخفیف 10 درصدی محصولات سطح چهارم
اسدی‌فرد، یکی دیگر از تغییرات عمده نمایشگاهی امسال را حذف تخفیف 10درصدی برای محصولات سطح چهارم عنوان کرد و توضیح داد: در دوره پیشین نمایشگاه، محصولات در 4 سطح گوناگون فناوری، شامل حمایت‌هایی در قالب تخفیف می‌شدند که امسال، با توجه به رویکرد جدی‌تر نمایشگاه این دوره، نسبت به حمایت از محصولات های‌تک، سطح چهارم حمایت‌ها حذف شده است.

وی با اشاره به این که حمایت تسهیلاتی از محصولات 3 سطح دیگر تغییر قابل توجهی نخواهند داشت، گفت: شرکت‌های تولیدکننده محصولات سطح چهارم، همچنان در نمایشگاه حضور دارند و می‌توانند این محصولات را به مشتریان خود ارائه دهند.

دو فرصت دیگر برای نهایی کردن خریدهای آزمایشگاهی

دبیر چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، امکان خریداری محصولات نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی در دو نوبت دیگر غیر از دوره برگزاری نمایشگاه، به عنوان یکی دیگر از ویژگی‌های این دوره خبر داد و افزود: مشتریان علاوه بر این که می‌توانند در موعد نمایشگاه فاکتور خرید تهیه کنند، در دو بازه زمانی دیگر، با 10 درصد تخفیف پایین‌تر نیز می‌توانند خرید خود را نهایی کنند.

وی افزود: ایجاد این دو بازه زمانی، فرصت خوبی را در اختیار خریداران قرار می‌دهد که بتوانند خرید خوبی داشته باشند و فرصت بهره مندی از تسهیلات نمایشگاه را به طور کامل از دست ندهند.

اسدی فرد، با اشاره به ارائه تسهیلات ویژه برای خرید محصولاتی که برای نخستین بار ارائه می‌شوند، گفت: یک سری از محصولات آزمایشگاهی، برای نخستین بار است که در دوره چهارم نمایشگاه ارائه خواهند شد که این دسته از محصولات،با هدف ترغیب مشتریان با 10 درصد تخفیف بیش‌تر عرضه می‌شوند.

چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد ازمایشگاهی ساخت ایران به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 5 تا 8 اردیبهشت ماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی تهران برپا می شود.

برای اطلاعات بیش‌تر در خصوص نمایشگاهی تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، می توانید به پایگاه اینترنتی iranlabexpo.isti.ir مراجعه فرمایید.