موضوع خبر : نرم افزار جامع مدیریت آزمایشگاهی , آزمایشگاه ها

عنوان خبر : آغاز فروش و عرضه نرم‌افزار جامع مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی با نام تجاری «Lab Lead»

تاریخ : 1391/03/09تعداد بازدید : 9958

آغاز فروش و عرضه نرم‌افزار جامع مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی با نام تجاری «Lab Lead»

نرم‌افزار جامع مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی که پیش از این در نشست‌های مدیران شبکه آزمایشگاهی و نمایشگاه فناوری نانو 1390 به مدیران شبکه و علاقمندان معرفی شده بود، فروش و عرضه خود را  توسط شرکت کارگزار مربوطه و با نام تجاری «Lab Lead» آغاز نمود.
این نرم‌افزار در 3 نسخه طراحی شده است:
1- نسخه پایه: این نسخه شامل مدیریت اطلاعات پایه آزمایشگاه و بخش‌های مرتبط با فرآیند پذیرش درخواست و انجام آزمون می‌باشد که البته سیستم‌های مدیریت کنترل دسترسی و چارت سازمانی را نیز به همراه دارد. نمونه‌هایی از اطلاعات مذکور عبارتند از مشخصات مشتریان، مشخصات نمونه‌های مورد آزمایش که از طرف مشتری به مجموعه داده شده‌است، مشخصات آزمون‌های درخواستی برای هر نمونه، مشخصات آزمایشگاه‌ها، تجهیزات و نیروی انسانی، اطلاعات مربوط به تأمین‌کنندگان قطعات و تجهیزات آزمایشگاهی و همچنین مواد شیمیایی مصرفی آزمایشگاه‌ها و استانداردهای انجام آزمون.
همچنین نمونه‌هایی از فرآیند پذیرش و آزمون عبارتند از فرآیند پذیرش نمونه، امکان‌سنجی نمونه توسط مدیر فنی، اولویت‌بندی آزمون‌ها، دریافت و پرداخت‌ها.
2- نسخه تجاری: این نسخه علاوه بر بخش‌های نسخه اول، فرآیندهای تضمین کیفیت را نیز دربرمی‌گیرد. این فرآیندها با هدف استانداردسازی و با توجه به استاندارد بین‌المللی ISO/IEC 17025 طراحی شده‌اند. نمونه‌ای از این فرآیندها عبارتند از ثبت مستندات، ارزیابی پرسنل، پیمانکار و آزمایشگاه، اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه و فرم‌های استاندارد کیفیت.

filereader.php?p1=main_599eba19aa93a929c

 3- نسخه جامع: این نسخه علاوه بر نسخه‌های قبل، فرآیندهای نگهداری و تعمیرات را نیز شامل می‌شود. فرآیندهایی همچون تعمیرات موردی دستگاه‌ها و تجهیزات، تعمیرات دوره‌ای دستگاه‌ها و کنترل موجودی انبار.
نرم‌افزار جامع مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی Lab Lead با گذراندن مراحل تولید، از ابتدای سال 1391 آماده فروش و پشتیبانی در تمامی آزمایشگاه‌ها و مراکز، به ویژه آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو، می‌باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این نرم‌افزار می‌توانید به سایت شرکت مدیریت فناوران دنانفیس مراجعه فرمایید.