آموزش تخصصی


صحت و دقت نتایج هر آزمون، علاوه بر نیاز به داشتن دستگاه‌های کالیبره و استفاده از روش‌های درست انجام آزمون، به حضور کارشناسی با تجربه و دانش لازم و کافی برای آماده‌سازی نمونه‌های مورد آزمون و همچنین انجام آزمون نیاز دارد. کسب دانش آزمایشگاهی به‌روز و مهارت‌های لازم در حوزه‌های تخصصی هر یک از تجهیزات آزمایشگاهی و همچنین روش‌های انجام آزمون، از طریق مطالعه مستمر و بهره‌بردن از دوره‌های آموزشی تخصصی حاصل می‌شود.

filereader.php?p1=main_caa0796a6e63d5687

شبکه آزمایشگاهی نیز در همین راستا، به منظور تشویق کارشناسان آزمایشگاه‌های مراکز عضو شبکه به کسب دانش تخصصی و بالا بردن سطح مهارتی خود، از حضور ایشان در کارگاه‌های آموزشی حمایت می‌کند و سالانه اعتباری را نیز برای این منظور به این مراکز تخصیص می‌دهد. علاوه بر این، سعی می‌شود بر اساس نیازسنجی صحیح از مراکز عضو، نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف در سراسر کشور، اقدام شود و در همین راستا شبکه کارشناسان مراکز را تشویق می‌کند تا تجربیات خود را در قالب برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی، به سایر همکاران خود در مراکز عضو شبکه منتقل کنند.

در دست‌یابی به این اهداف، شبکه سعی کرده‌است سازوکار اجرایی این برنامه‌ها را تسهیل نماید و به همین منظور، اجرای برنامه‌های آموزشی سفارشی شبکه و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی با بهره‌مندی از کارشناسان خبره و متخصصین حاضر در مراکز عضو شبکه را در قالب برون‌سپاری، به موسسه‌ای خصوصی واگذار کرده‌است. این موسسه، برنامه‌های آموزشی متنوعی را به صورت فصلی تدوین، اطلاع‌رسانی و برگزار می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با موسسه آزما فناور پژوهان وندا با شماره 66069915 (021) تماس بگیرید و یا به پایگاه اطلاع‌رسانی این موسسه به نشانی www.vandazma.com مراجعه نمایید.