موضوع خبر : آزمایشگاه ها , شبکه آزمایشگاهی

عنوان خبر : توسعه بازار خدمات؛ اولویت اول برنامه سال 98 شبکه آزمایشگاهی

تاریخ : 1397/12/23تعداد بازدید : 423

به گزارش شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، در سال 1398، تمرکز اصلی شبکه آزمایشگاهی بر توسعه بازار خدمات آزمایشگاهی مراکز عضو شبکه خواهد بود.

 

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به منظور توسعه کمی و کیفی خدمات آزمایشگاهی کشور تشکیل شده و فعالیت می‌کند و در حدود 400 مرکز آزمایشگاهی تخصصی در سراسر کشور را تحت پوشش دارد.

 

بنابر اعلام دبیرخانه شبکه آزمایشگاهی، برنامه فعالیت‌های شبکه برای سال 98 تدوین شده و به تصویب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز رسیده است. بر این اساس، شبکه آزمایشگاهی به منظور توسعه بازار خدمات آزمایشگاهی مراکز عضو، برنامه‌های انگیزشی متنوعی را برای ترغیب پژوهشگران، صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان در سال 98 اجرا خواهد کرد.

 

شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

 

از فعالیت‌های دیگر شبکه در سال 98، ورود به بازار خدمات آزمایشگاهی خارجی، به‌ویژه کشورهای همسایه است. وجود دانشگاه‌های متعدد و حضور تعداد قابل توجه پژوهشگران در کشورهای همسایه، فرصت ارزشمندی را برای مراکز آزمایشگاهی ایران فراهم کرده است و شبکه آزمایشگاهی ایجاد زیرساخت‌ها و سازوکارهای لازم برای عرضه خدمات این مراکز به مشتریان خارج از کشور را در برنامه کاری سال 98 قرار داده است.

 

شایان ذکر است، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز به منظور تسهیل و تسریع اجرای برنامه‌های توسعه‌ای شبکه آزمایشگاهی، حمایت‌های تشویقی متنوعی را تخصیص داده است.

 

منبع : شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی